Дистанційне навчання

Дистанційне навчання проводиться на сайті:                   https://sites.google.com/view/shkoladistanciay

Дистанційне навчання

Не секрет,  що в одній школі неможливо зібрати найкращих педагогів  з кажного предмету. Але з розвитком інформаційних технологій це стало і не потрібним. Інформаційні технології дозволяють кожному учневі отримувати знання від кращих учителів, не виходячи з дому.

Дистанційна форма навчання, передусім, забезпечує неперевершену швидкість оновлення знань, узятих зі світових ресурсів. Вона дозволяє без обмежень розширити аудиторію викладача, ігноруючи при цьому географічні і адміністративні межі. Ця форма дозволяє максимально наблизитися до спеціальних потреб інвалідів при отриманні ними якісної освіти.

У Україні є категорії учнів, які знаходяться на індивідуальному навчанні. Це учні:

- які за станом здоров'я не можуть відвідувати учбовий заклад; яким необхідно пройти лікування в лікувальній установі більше одного місяця;

- що мають високий учбовий потенціал і можуть прискорено закінчити школу;

- що мешкають в селах і селищах (коли кількість учнів в класі складає менше 5 чоловік);

- які не устигають впродовж двох років навчання в школі I ступеня;

- що потребують корекції фізичного і/або розумового (психічного) розвитку (у разі, якщо батьки або замінюючі їх особи відмовляються направляти дитину у відповідну спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат)) і інші.

Існують різні Проекти і Програми, спрямовані на реалізацію дистанційної форми навчання в Україні. Але їх основний недолік - використання безлічі різнорідних програмних оболонок, часто адаптованих або переписаних із зарубіжних зразків.

Альтернативою складним спеціальним програмам для створення курсів дистанційного навчання являються сервіси Освітнього порталу "Класна оцінка" (http://klasnaocinka.com.ua). Сервіси розроблені з урахуванням потреб і специфіки вітчизняної школи. Система має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, відрізняються надзвичайною простою і доступністю для користувачів і учнів з початковим рівнем комп'ютерної підготовки. Простота системи дозволяє викладачеві створювати дистанційні курси самостійно, без залучення програмістів і тьюторов, і самостійно підтримувати освітній процес по курсу, що викладається.

Модуль дистанційної освіти вирішує наступні завдання:

1. Подання теоретичного матеріалу.

- урок/лекція,

- мультимедіа,

- опис практичної/лабораторної роботи,

- глосарій,

- бібліотека.

2. Перевірка засвоєння подання матеріалу.

- звіт по практичній/лабораторній роботі,

- питання/завдання до уроку/лекції (домашні завдання),

- тести (для самоконтролю, для оцінювання знань),

- контрольна робота (іспит)

- як в тестовій формі, так і у формі питань.

3. Спілкування з учителем.

- питання по лекції (off - line) - учитель аналізує відповіді, оптимізує подання матеріалу учням-слухачам (створення розділу FAQ),

- форум,

- ICQ, Skype, E - mail, телефон.

4. Спілкування між учнями.

- рейтинг (за бажанням - анонімно),

- обговорення матеріалу на форумі,

- інформація про учнів, що навчаються на тому ж курсі.

Портал дозволяє реалізувати симбіоз різних інтерактивних технологій навчання, що реалізовують як on - line -, так і off, - line- технології навчання :

• Інтернет-конференції;
  • електронна пошта;
  • Інтернет-навчання;
  • навчання з використанням комп'ютерних програм та ін.

Ми створили інструмент, відпрацювали технологію створення учбових курсів.

Доступ до навчання в "Дистанційній середній школі" зможуть отримати ті, що усі, що бажають. Навчання планується як безкоштовне (дітей-інвалідів, пільгового контингенту, визначуваного Управліннями освіти, навчання в період карантинів та ін.), так і платне (репетиторство, факультативне навчання та ін.).